Русский Українська
Навігація: Корисна інформація / Особливості кухні в стилі

Особливості кухні в стилі

Кухня – це місце, у якому збирається вся сім’я, щоб насолоджуватись смачною їжею та приємним спілкуванням. Також кухня справляє помітне враження на гостей, тому може сформувати думку про смак господарів дому. Сьогодні існує великий вибір стилів, у яких можна оформити інтер’єр сучасної кухні. Проте особливою популярністю зазвичай користуються кухні у стилі класики та модерну.

Відомо, що класика – це стиль на всі часи, який ніколи не вийде з тренду. Кухня оформлена у класичному дизайні стане острівцем комфорту, затишку і стабільності. Слід пам’ятати, що в класичному інтер’єрі завжди органічно поєднується ідеальна організація кухонного простору з максимальною функціональністю і раціональним використанням площі.

Особливості класичного стилю:

- симетрична побудова композиції;

- довершеність ліній і точність пропорцій;

- стриманість кольорів та відтінків;

- вишукане благородство матеріалів і оздоблення;

- багате декоративне оформлення.

Матеріалом для меблевих модулів класичної кухні є якісна натуральна сировина. Меблі виготовляють переважно з масиву цінних порід дерев (бука, дуба, ясена, горіха тощо), які можуть бути декоровані шпоном, розписом чи інкрустацією з штучного або натурального каміння. Неповторна розкіш та вишукане благородство натурального дерева завжди подарують приємну атмосферу.

Лінії у класичному інтер’єрі повинні бути гармонійними, легкими та плавними. Важливе значення має колір меблів – надається перевага природнім пастельним відтінкам (колір топленого молока, світло-жовтий, колір какао, кремовий, бежевий, світло-рожевий тощо).

Особливої вишуканості класичному декору надають вітражі, арки та різьба по дереву, а легка позолота наповнить інтер’єр нотками витонченості і розкоші. У класичному стилі важливий фактор відіграє правильне освітлення приміщення. У кухні доречним буде світильник з абажуром або люстра з білими плафонами, оздоблена позолотою.

Абсолютно протилежними до класики вважається вироби у стилі модерн. Цей дизайнерський стиль виник відносно недавно – наприкінці ХІХ - початку ХХ століття.

Модерн – це сучасний стиль з лаконічними лініями та монохромною кольоровою гамою. Кухня в стилі модерн – це комфортне і зручне приміщення з чітким плануванням і практичними меблями.

Особливості стилю модерн:

- багатофункціональність предметів;

- асиметричне і максимально практичне планування;

- відсутність елементів помпезності або розкоші;

- простий і зручний у догляді матеріал предметів інтер’єру;

- стильне поєднання контрастних кольорів.

Особливістю цього стилю вважається мінімалізм, оскільки громіздкі меблі або надмірна кількість меблевих модулів заповнюють вільний простір і створюють відчуття безладу. Тому усі меблеві елементи у стилі модерн спроектовані таким чином, щоб забезпечити максимальну функціональність. На такій кухні зручно використовувати найсучаснішу побутову техніку, яка буде вдалим доповненням до інтер’єру.

Кухонні меблі та гарнітура зазвичай виготовляється з дерева, металу, скла і пластику. Характерною особливістю дизайну у модерні вважається наявність барних стійок на кухні. Також доволі часто столи і стільці мають незвичайну форму, що створює атмосферу загадковості. Декор у стилі модерн досить стриманий та не займає зайвого місця.

Асиметричність форм і красиві гнучкі лінії – важлива частина цього стилю. Можливе поєднання несподіваних кольорів: червоного та оранжевого, зеленого і фіолетового, а також білого і бежевого. Окрім цього, модерн чудово гармоніює з елементами інших стилів.

Кухня у стилі модерн вимагає багато світла. Характерним є наявність багатьох світильників, що вмонтовані у стелю або світлодіодної підсвітки, яка вбудована у кухонну панель. Можна використати декоративне освітлення, що надасть кухні стильного вигляду.

Класика і модерн – два протилежні дизайнерські стилі, які, однак, не поступаються однин одному ані в практичності, ані у вишуканості чи елегантності. Обирайте свій стиль, в якому завжди почуватиметесь комфортно і природно!