Русский Українська
Навігація: Корисна інформація / Штучний камінь і його використання в меблевій промисловості

Штучний камінь і його використання в меблевій промисловості

Ще віддавна люди широко використовують натуральне та штучне каміння у сфері будівництва. Однак сьогодні використання каменю набуло широкої популярності в інтер’єрі приміщень. Завдяки природній фактурі натурального або штучного каміння, сучасні дизайнери створюють вишукані та стильні інтер’єри, які надають приміщенням неповторного шарму.

Декоративне штучне каміння

Варто зазначити, що штучне каміння володіє суттєвими перевагами. Приміром, завдяки безшовним з’єднанням, стільниці зі штучного каменю володіють візуальною монолітною фактурою, що дозволяє виготовляти вироби різних розмірів та форм, використовуючи при цьому кілька кольорів одночасно. На відміну від штучних, кольорова гама природних каменів обмежена, а підібрати однорідний матеріал за текстурою та відтінком дуже важко. Крім того, штучний камінь, на відміну від натурального, не має власного радіаційного фону і тому є екологічно безпечним.

Експлуатаційні характеристики штучного каміння

Цілком виправдане використання штучного каменю на кухні, оскільки він стійкий до агресивного середовища та не змінює фактури і кольору внаслідок пролиття побутових розчинів або напоїв. Ще одна важлива перевага штучного каменю – він значно легший від натурального і доволі просто піддається реставрації.

Високі експлуатаційні та гігієнічні властивості – головна перевага виробів зі штучного каміння. Часто меблі, виготовлені з цього матеріалу, використовують у медичних закладах, кафе та їдальнях. Вироби зі штучного каменю не підлягають масовому виробництву, а тому вважаються неповторними та унікальними. Завдяки виробам зі штучного каменю можна створити індивідуальний розкішний стиль.

Класифікація штучного каміння

Найпопулярнішими видами штучних каменів вважаються акриловий (на основі акрилових смол) та кварцовий (на основі поліефірних смол). Особливості акрилового каменю:

- структура пориста, однорідна;

- висока вологостійкість;

- не піддається дії хімічних речовин;

- екологічно чистий та гігієнічний;

- простий у догляді;

- досить чутливий до високих температур.

Особливості кварцового каменю:

- надзвичайно термостійкий;

- міцний до механічних пошкоджень;

- стійкий до дії хімічних речовин.

Використання штучного каміння

На сьогоднішній день штучний камінь найчастіше використовують в кухонних меблевих модулях. Оскільки такий матеріал доволі міцний і має тривалий термін експлуатації, його часто застосовують для виготовлення стільниць. Завдяки цьому кухонні стільниці стають не лише стійкими до перепадів температури і ударів, але й здобувають привабливий та вишуканий зовнішній вигляд.

Якщо Ви прагнете створити стильний кухонний інтер’єр, приміром, за допомогою сучасної барної стійки, штучний камінь чудово підкреслить вишуканий смак власників приміщення.

Штучний камінь у ванній кімнаті

Штучний камінь чудово зарекомендував себе в інтер’єрі ванної кімнати. Завдяки вологостійким властивостям штучний камінь став ідеальним матеріалом для виготовлення умивальників, ванн і душових піддонів. Також особливо стильно та розкішно виглядає стеля і підлога викладені штучним каменем.

Поза всяким сумнівом штучний камінь може стати безперечною окрасою вітальні або приймальні офісу. Різноманітність кольорів і текстур дозволяють застосувати його у будь-якому інтер’єрі. Надзвичайно ефектно виглядають стелажі, журнальні столики, комоди або невеликі тумби, виготовлені зі штучного каміння.

Варто зазначити, що навіть невелика деталь, оформлена із застосуванням штучного каменю, надасть житлу або офісу особливого привабливого вигляду та відчуття розкоші.